X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

WEB TASARIMI NEDİR, NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR, FAYDALARI NELERDİR?

Gelişen teknoloji ile birlikte internet alt yapılarının gelişmesi, günümüzdeki internet kullanıcılarının ve web sitelerinin sayısını giderek arttırmıştır. İnternet kullanıcıları için vazgeçilmez hale gelen web sitelerinin oluşum sürecine ise web tasarımı denilmektedir. Web tasarımı aracılığı ile kişi veya kurumlar, müşterileri ile daha hızlı ve kolay iletişim sağlayabilmekte ve reklam hizmetlerini müşterilerine daha iyi sunabilmektedir.

Web Tasarımı Aşamasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir;

Kişi veya kurumların müşterilerine kendilerini en iyi şekilde anlatabileceği bu platformun web tasarımı aşamasında farklılık arayışına girmeniz ziyaretçileriniz için bir artı sağlayacaktır fakat farklılık ararken abartıya kaçmanız ziyaretçileriniz için olumsuz etki yaratmaktadır. Bu nedenle web tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları iyi değerlenmeniz gerekmektedir. Web tasarımı yaparken ya da yaptırırken sizi yansıtacak hususları, ziyaretçi isteklerine göre değerlendirmelisiniz. Sıklıkla ziyaret edilen web sitelerinden biri olmak için özellikle alan adınızın akılda kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Web tasarımı yaparken ya da yaptırırken bu ayrıntıyı da gözden kaçırmamanız gerekmektedir.

Günümüzde internet üzerinden yapılan reklamcılık sayesinde daha az masraf harcayacak daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz. İnternet reklamcılığının en önemli hususlardan birini de web tasarımı oluşturmaktadır. İnternet üzerinden verdiğiniz bu hizmet aracılığıyla7/24 müşterileriniz ile iletişime geçebilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışını internet üzerinden de arayacak olan müşterileriniz, sitenizin web tasarım içeriklerine dikkat edecektir. Bu nedenle web tasarımı yaparken ya da yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de web sitenizin kalitesi olmaktadır. Burada kalite ile anlatılmak istenen husus, ziyaretçilerin web sitenizde gezinirken karşılaştığı içerikler ile birlikte bu içeriklerin açılma süresi ve hatta sayfaların açılıp açılmaması durumudur.

Web Tasarımı Aşamasında Dikkat Edilmeyen Faktör: Renkler;

Web tasarımı aşamasında pek dikkat edilmemesine karşın, ziyaretçilerin dikkat ettikleri hususlardan biri de web sitesinde kullanılan renklerdir. Web tasarımı yaparken ya da yaptırırken göz ardı edilen bu husus, farkında olarak ya da olmayarak ziyaretçilerin web sitelerinde durma sürelerini belirlemektedir. Ayrıca web tasarımı yapılırken kullanılan bu renkler de ziyaretçilerinize hakkınızda bilgi veren unsurlardan biridir ve farklı anlamlar taşımaktadır.

Web tasarımı yaptırırken çoklu renk kullanmanız durumunda, web sitenizi ziyaret eden müşteriler kısa sürede web sitenizi terk edecektir. Nötr renkleri sitenin tamamında kullanmamanız gerekir. Bu renkleri arka plan renklerini öne çıkarmak için kullanabilirsiniz. Nötr renk grubunda yer alan renkler ise; beyaz, siyah ve gridir. Soğuk renkler web tasarımı yapılırken en çok kullanılan renklerdir. Bu renklerin yatıştırıcı ve sakinleştirici özellikleri bulunmaktadır.

Soğuk renkler grubunda yer alan renkler; yeşil, mavi, mor, pembe, magenta, yeşil-mavi ve kırmızı-mavidir. Ilık renkler web tasarımı aşamasında çok kullanmamanız gereken renklerdendir. Bu renkler heyecan ve girişkenlik göstergesidir, acemilik etkisi yaratabilir. Ilık renkler grubunda yer alan renkler; kahverengi, turuncu, sarı, kırmızı, turuncu ve yeşil-sarıdır. Ilık ve soğuk renkler arasında denge sağlamak için kullanmanız gereken renkler ara bulucu renklerdir. Bu renkler grubunu mor ve yeşil oluşturmaktadır.

Web Tasarımı Yaptırmanın Faydaları;

Günümüzde kişi veya kurumlar web tasarım hizmeti ile;

• İnternet üzerinden müşteri ile temasa geçecekleri için, mesafe sorunu yaşamazlar ve daha fazla kitleye hitap ederler.

• Müşterileri ve rakipleri açısından web tasarımı yaptıran firmalar olumlu imaj sağlamaktadır.

Web siteleri aracılığı ile kampanyalarından ya da ürün içerik ve çeşitliliği gibi unsurlardan müşteri kitlesine bahsederek daha iyi reklamcılık yapabilmektedir.

• 7/24 müşterileri ile iletişime geçebilmektedir ve daha az masraf harcamaktadır.

• Açtıkları pazarlar ile başarı sağlayamadıkları takdirde rakipleri ile web sitesi aracılığıyla yarışabilmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.