X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım denince akla ilk gelen bir sitenin görsel hizmetleri olabilir fakat web tasarım sadece görsellikten oluşmaz. Tasarım kısmı sadece küçük bir bölümüdür. Arka planda hiç de kolay olmayan bir kodlama vardır. Ayrıca web tasarımı firmalar için en etkin reklam yöntemlerinden biridir. Web tasarımı yapan birçok firma vardır. Fakat önemli olan sadece tasarım değildir. Tasarım ve sonrasında iyi bir hizmet veren firma bulmak gerekir. Web tasarımında önemli olan konular şu şekildedir;

Web Tasarım Erişilebilir olması nedir?

Web tasarımının iyi bir Hosting alanı üzerinden yapılması ve iyi bir programlama altyapısına sahip olması gerekmektedir. Kesintisiz olarak ziyaretçilerin 7/24 erişimine izin vermesi gerekmektedir. Ziyaretçilerin hangi saat ziyaret edeceği belli olmadığından web tasarımı, ziyaretçi erişimine sürekli açık bulunmalıdır.

 

 Web Tasarım Doğru Görüntülenmesi nedir?

Web tasarım teknoloji odaklı olduğundan sürekli artan çözünürlükteki cihazlarda uygun şekilde görüntülenebilmesi gerekmektedir. Web tasarımı tablet, cep telefonları ve bilgisayarlar ile uyumlu şekilde görüntülenmelidir.

 

Web Tasarım Hızlı Yüklenmesi Nedir?

Web Tasarımının hızlı yüklenebilmesi Hosting alanı, programlama alt yapısı ve tasarım konularına bağlıdır. Web tasarımın da kullanılan tüm görsellerin mutlaka web tasarımına entegre edilmesi gerekmektedir. Programlama konusunda çok sorgudan kaçınan, standartlara uygun bir programlama tercih edilmesi gerekir. İyi Hosting alanı, erişim hızı ve bant genişliği açısından öneme sahiptir. Web tasarımı hızını sürekli olarak kontrol ederek gereken iyileştirmeler ile bu kontrol sağlanabilir.

 

Web Tasarımının Arama Motoru Uyumlu Olması Nedir?

Web tasarımı internet üzerinden ekonomik ve etkili pazarlama araçlarından biri olarak kabul edilir. Web tasarımının etkili bir pazarlama aracı olabilmesinin yolu arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO hizmetidir. Ülkemizde en çok kullanılan Google arama motorudur. Google arama motoru optimizasyonu için Google SEO kriterlerini içeren doküman kullanılmalıdır.

 

 Web Sitesi Tasarımının Kolay Yönetilebilirolması:

Web tasarımı sürekliliği olan ve sürekli geliştirilerek kullanılan bir iştir. Hazırlandıktan sonra da web tasarımı üzerinde sürekli olarak güncelleme yapılması gerekmektedir. Bu nedenle web sitesinin kolayca kullanılabilen bir yönetim paneli bulunmaldır. Web tasarımı, yönetim paneli ile web sitesinde bulunan her türlü içerik güncellemesinin kolayca yapılması için gereklidir. Yapılacak güncellemelerin normal derecede bilgisayar kullanım bilgisine sahip tüm kullanıcılar tarafından kolayca yapabilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Web Sitesinin Güncel Olması Nedir?

Web sitesi gün içerisindeki ziyaretçilere eski ve eksik bilgi sunmamalı, her zaman için güncel bir içeriğe sahip olmalıdır. Web tasarımlarında haber ve duyurular bölümünde yayınlanan konularda özellikle eski tarihli olan ilan ve duyurular, kullanıcıların içeriğin eski olduğunu anlamasından kaynaklı sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Güncel ve doğru olmayan içerik, ziyaretlerin azalmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda Google motoru için önemli bir kriter, web sitesinin sürekli güncel olması şartıdır.

 

 

Web Tasarımı Yaptırmanın Artıları Ve Önemi Nedir?

  • Firmaların aynı şehirde bulunduğu müşteri ile farklı şehirlerde bulunduğu müşteriye yakınlığı eşit seviyede ve aynı olacak, mesafenin bir önemi kalmayacaktır.
  • Firmalar yenilik ve gelişmelerini müşterilerine güncel bir şekilde bildirecek, kazancı olan kampanyalarını anında duyurabileceklerdir.
  • Reklam masrafları için ayırdıkları bütçelerde büyük düşüler gözlenecektir.
  • 7/24 açık olması sayesinde e-ticaret ile satış yapılan siteler, günün her saatinde satış yapmaya devam edecektir.
  • Web Tasarımı yaptırmak, firma için büyük bir saygınlık sağlayacaktır.
  • E-Ticaret ile satış rakamlarında ciddi artışlar gözlenecektir.
  • Google’da birinci sayfada çıkarak popülerliğini artıracaktır.
  • Müşterilerine güven sağlayacaktır.
  • Satış ve pazarlama gelirlerinde artışlar olacaktır.
  • Müşterilerinin gözünde profesyonellik göstergesi olarak algılanacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.