X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

GAZİANTEP WEB TASARIM FİRMAMIZIN E–TİCARET HİZMETİ 

Teknoloji her geçen gün daha fazla ilerlemektedir. İnternet üzerinden kurulan sanal mağazalar oldukça fazla önem kazanmaktadır. E–Ticaret ürün, bilgi ve hizmet satın almak isteyen firmaların işlemlerinin, internet üzerindeki sistemlerden yapılmasıdır. E-Ticaret yapan firmalar hizmet ve ürünleri tanıtan bilgileri internet üzerinde bulunan sitelerde sergilerler. Ürünlerin siparişlerini alırlar, ödemeleri kabul ederler ve siparişleri alıcıya gönderirler. Müşteri ilişkileri, marka oluşturma, reklam, müşteri bağlılık ve elde tutma programları ve pazar araştırması gibi çalışmalar, internet üzerinden yapılabilecek çalışmalardır. Özetlemek gerekirse E-Ticaret pazarlama, müşteri bulma ve onları cezp etme işlemlerinin internet üzerinden yapılmasını sağlamaktadır. E-Ticaret, elektronik olarak iş yapmak demektir. Elektronik ticaret çok dağınık etkinlikleri içermektedir.

 

Elektronik ticaret tüm dünya üzerinde, 2000’li yıllarda ticaretin serbest olması ile birlikte, teknoloji gelişmelerinin bir parçası olarak ortaya çıkmıştır. Geleneksel pazarlama yöntemlerine, internet olanaklarını da ekleyen kuruluşumuz, sadece belirli bir kısma satış yapmanın ötesine geçerek, müşterilerine ulaşmayı ve üretkenliği hedeflemektedir.  Geçmişte kapalı bilgisayar ağları üzerinden gerçekleştirilen elektronik ticaret uygulamaları, güvenli olmanın yanında maliyeti oldukça yüksek sistemlerdi. Günümüz de ise açık internet ağı kullanılarak yapılan E–Ticaret sisteminde, daha uygun bir alt yapı oluşturulmuştur. Artık kapalı yapıdan açık yapıya geçerek, küreselleşen ağların getireceği avantajlardan yararlanılmaktadır. Bu sayede küçük ve orta ölçekli işletmelerin dünya ticareti içerisinde daha fazla yer almalarını sağlamaktadır. Elektronik ticaret alışıla gelmiş sağlık ve eğitim etkinliklerinin yanı sıra sanal alışveriş merkezleri olmak üzere, birçok aktiviteyi kapsamaktadır.

 

Elektronik Ticaretin Araçları Nelerdir; 

-         Telefon

-         Televizyon

-         Faks

-         İnternet

-         İntranet

-         WAP

-         Elektronik ödeme ve para transfer sistemi

-         Elektronik veri değişimi

olarak sıralayabiliriz. Tabi ki de elektronik ticaret yapılabilecek yerler bununla sınırlı değildir. Günümüzde bir sürü bilgi teknolojileri firması, yeni elektronik ticaret ortamları ve araçları üzerinde AR-GE çalışmaları sürdürülmektedir. 

 

Elektronik Ticaret Türleri Nelerdir?

-         Şirketler arası elektronik ticaret

-         Şirket türleri arası elektronik ticaret

-         Tüketici – kamu idaresi arası elektronik ticaret

-         Şirket – kamu idaresi arası elektronik ticaret 

 

Elektronik Ticaret İle Klasik Ticaret Arasındaki Farklar Nelerdir?

 Web üzerinden pazarlama yöntemleri, hizmet ve malların alıcıya ulaştırılması sırasında birçok etkinlik dizisinden geçmektedir. E-Ticaret sistemi ile 24 saat aralıksız satış yapabileceğiniz su, elektrik ve telefon gibi masrafları olmayan, personel çalıştırmanıza gerek kalmadan işlerinizi kusursuz bir şekilde sürdürebileceğiniz, aynı zamanda dünyanın her yerinde şubesi olan bir mağaza açmış olacaksınız.  Sanal mağaza açmak, normal mağaza açmaktan çok daha kolaydır. Normal bir mağaza açtığınız zaman daha çok masrafınız olurken, sanal mağazanızda masraflarınız azalır. İşyerinizin maliyetinin düşük olması, sattığınız ürünlerin fiyatlarına da yansıyacaktır. Bu sayede dünyadaki diğer mağaza ve markalarla rekabet gücünüz artmış olacaktır.

Gaziantep web tasarım sizlere kendi sanal mağazanızı kurma konusunda yardımcı olarak, reklam ve promosyonlarınızı ve satış sonrası çözümlerini sizlerle paylaşmaktadır. Gaziantep web tasarım sizlere 24 saat açık kalan mağazanızı sunmaktadır. Firmaların başarılı olması için belirli bazı kuralların bilinmesi gerekmektedir. Gaziantep web tasarım bu konuda sizlere önemli destekler vermektedir. Büyümeyi ve daha başarılı işler yapmayı düşünen firmalar ve girişimcilerin faydalanmak isteyeceği bu alanda sunulan hizmetlerden faydalanmak isteyen herkes Gaziantep web tasarım firmamıza başvurabilirler. Gaziantep web tasarım 7/24 saat teknik destek imkânı sunmaktadır. Sürekli olarak algoritma değiştiren arama motorlarını iyi bilen ve sitelerinizi sizin belirlemiş olduğunuz hedef kelimeler kullanılarak üst sıralarda yer almanız konusunda uzmanlaşmış ekip kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.