X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Web  Yazılım Platformunda Seo Optimizasyonu Hizmetimiz

Gaziantep web tasarım firmamız ile sizlere web tasarım konusunda büyük ölçüde yardımcı olmaktayız. SEO optimizasyonu bunlardan birisidir. Teknolojinin yaygın olarak kullanılmasının ardında kullanımı daha da artan web tasarımları, işinde uzman kişiler tarafından yapıldığında büyük kazançlar sağlamaktadır. Bizde bu konuda Gaziantep Web tasarım firmamızla sizlerin en iyi sonuçlara ulaşmanızı ilke edinerek hizmet vermekteyiz.


SEO Optimizasyonu Nedir?

SEO İngilizce bir kısaltma olup Search Engine Optimization olarak ifade edilen bir terimdir. Türkçede arama motoru optimizasyonu anlamına gelmekte ve arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına imkân veren teknik düzenlemeler olarak bilinmektedir. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması sonucu hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Daha açıklayıcı bir dille tanımlayacak olursak  seo optimizasyonu arama sonuçları üzerinden hedeflenen kelimelerde arama yapılması halinde üst sıralarda bulunmak için yapılan bir dizi  işleme verilen genel bir isimdir.

SEO Optimizasyonunun Tarihçesi 

Bu kavram ilk olarak 2006 da Rohit Bhargava tarafından ortaya çıkmıştır. Rohit 5 maddelik  bir liste yayınlayarak  SEO optimizasyonundan bahsetmiştir. Bu makale  dijital pazarlamacılar tarafından fazlaca dikkat çekti ve tartışmalar sonrasında  çeşitli kişilerce liste genişletilerek 16  maddelik bir liste oluşturulmuştur. Rohit  ilk makalesinin yayınından 4 yıl sonra, 5 maddelik listeyi revize ederek değiştirmiştir.

 SEO Optimizasyonu Neden Yapılır?

Seo optimizasyonu, web dünyası için meşhur olmak kelimesi ile ifade edilen popülariteyi sağlamak amacı ile yapılır.  Genelde herkes hedefledikleri anahtar kelime için yapılan aramaların neticesinde ilk sayfada hatta ilk sayfanın birinci sırasında yer almayı ister. Fakat bunu başarmak için sitelerini optimize etmeleri ve ona uygun bir şekilde kodlamaları gerekmektedir Bu amaçla arama motoru optimizasyonu yapılır.

Bir SEO’ ya İhtiyacınız Var Mı?

Bir SEO ile çalışma kararı size zaman kazandırabilecek ve sitenizi geliştirebilecek büyük bir karardır.  Fakat itibarınıza ve sitenize zarar verme olasılığı da bulunmaktadır. Sitenize avantajlar kazandırabileceği gibi sorumsuzca hazırlanan bir SEO optimizasyonu verebileceği zararlar açısından da değerlendirilmelidir.

SEO Optimizasyonu Web Sitesi Sahipleri İçin Ne Gibi Yararlı Hizmetler Sunar?

·        İçerik Geliştirme

·        Anahtar kelime araması

·        Sitenizin yapısını veya içeriğini incelemek

·        Web sitesinin geliştirilmesi ile ilgili teknik önerilerde bulunmak

·        Çevrim içi iş geliştirme kampanyalarını yönetmek

·        Belirli pazarlarda ve bölgelerde uzmanlık

 

 Site İçi SEO

Site içi seo optimizasyonu sitenin içeriğinin düzenlenerek arama motoru dostu konumuna getirilmesi için yapılan çalışmaların bütünüdür.

Site dışı SEO

Genel olarak web sitesini başka web siteleri tarafından tavsiye edilmesi, yönlendirmesi ve bilgi vermesi durumlarını kapsamaktadır. Etkin bir site dışı SEO çalışması için web sitesinin uygun sitelerde bağlantısının olması, uygun dizinlerde yer alması, sosyal medyada aynı oranda tanıtıcı reklam çalışmalarının yapılması gibi etmenler büyük önem taşımaktadır. Site dışı SEO çalışmalarının birçok aşamayı, tanıtım çalışmasını ve backlink çeşitliliğini kapsamaktadır. Bu çalışmalar Google başta olmak üzere arama motorlarının yapmış olduğu her algoritma güncellemesinin sonunda önemi değişmektedir. Genel olarak backlink çalışmalarının oluşturduğu site dışı SEO kapsamında backlink çalışmalarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Forum tanıtımları, dizin ve dinleme çalışmaları, blog, blogspot tanımları, tanıtım yazıları, paravan blog çalışmaları site dışı SEO’nun temellerini oluşturmaktadır.

 SEO Optimizasyonu İçin Neden Firmamız?

İşimizi profesyonel olarak yapmamız ve müşterilerimizin memnuniyetini her şeyin üzerinde tutmamız bizi seçmenizdeki en büyük etmen olacaktır. Ayrıca son teknolojileri kullanarak son yeniliklerden haberdar bir şekilde ilerlememiz sizlerinde bize güvenmenizi ve başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Piyasada bu alanda sayısız firma olsa da her konuda kendine güvenen ve hep daha iyisi için çabalayan sıkı bir kadro ile rakiplerimizin önüne geçmekteyiz. Bu kadar neden varken bizi seçmeniz sizi pişman etmeyecek ve ne kadar doğru bir karar verdiğinizi bir kez daha anlamanızı sağlayacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.