X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!


Kimlik firmanın kendini tanıtması için gerekli olan, müşterinin dikkatini çekecek görsel bir araçtır. Kurumsal kimlik ise bir şirketin kendini temsil etmek için kullandığı bir sistemdir.

Kurumsal kimlik tasarımı,  faaliyet içerisinde olduğunuz sektörde kurum olarak kendinizi ifade etmenizi sağlayan imaj çalışmalarıdır. Kurumsal kimlik tasarımı,  kurumun başarısını ve sektördeki duruşunu temsil eder. Sizi temsil eden bu tasarım sektördeki rakiplerinize karşı size artı puan kazandırırken, kurumunuzu da güçlendirmeye yarar. Müşterilerinize tasarımı iyi yapılmış ve sektörde sizi diğer kurumlardan ayıran bir kimlik sunduğunuz anda kalite ve güven çağrışımı yaparsınız. Kurumsal kimlik tasarımı,  sektörde adını duyurmuş firmaların olmazsa olmazları arasındadır. Bir firma reklam yaparken, aynı zamanda reklamda başarılı olmak istiyorsa ilk olarak kurumsal kimlik tasarımlarıyla adım atması gerekmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı;

·        Kartvizit tasarımı

·        Fatura ve irsaliye tasarımı

·        Başlıklı kâğıt tasarımı

·        PDF kurumsal kimlik kitapçığı

·        Zarflar

·        Diplomat zarfı tasarımı

·        Katalog-broşür

·        Araç Giydirme

·        Tediye ve Tahsilat makbuzu

·        Microsoft Office doküman şablonları

·        CD ve CD kutusu tasarımı

·        Küp bloknot tasarımı gibi her türlü araç gereç kurumsal kimlik tasarımı kapsamındadır.

Bu araç gereçler yapılırken tüketicinin ilgisini çekme işinde başrol renklerindir. Renklerin hayatımızda farklı anlamları ve kişi üzerinde çağrışımları vardır. Bu anlamlar göz önünde bulundurularak kurumların çalışma alanları düşünülerek tasarım yapılmalıdır. Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken renklerin anlamları şöyle sıralanır:

Kırmızı; iştah açan bir renktir. Bu yüzden gıda firmaları kırmızı rengini kullanır. Aynı zamanda kırmızı sevgi, sıcaklık, tehlike, dikkat gibi anlamlara da gelmektedir.

Yeşil; dinlendirici, denge, huzur ve güven verici anlamlarına gelir. Bu yüzden bankalar genellikle bu rengi kullanırlar. Yeşil renk aynı zamanda gözü yormaz ve çalışma kolaylığı sağlar. Tabiat, tazelik, hayat, gençlik, barış gibi anlamlara da gelmektedir.

Siyah; tutkuyu, gücü ve lüksü temsil eder. Konsantrasyon sağlayan renklerin başında gelir.

Mavi sessizlik ve dinlendirici etkiye sahip, aynı zamanda lider bir renktir. Karar vermeye, yaratıcı fikirlerin doğmasına ve düşünmeye yardımcı olan bu renk gökyüzü, soğukluk, gece, sonsuzluk gibi anlamlara gelmektedir.

Beyaz saflığın rengidir. Temizliği, istikrarı ve devamlılığı temsil eder. Temiz ve güvenilir olan kurumlar beyaz rengini çokça tercih ederler.

Lacivert'in renk anlamı sonsuzluk, otorite, verimliliktir. Kozmik renk olarak da kabul edilen renk dünyadaki firmaların çoğu tarafından kullanılmaktadır.

Mor rengi imparatorluğu simgeler. Aynı zamanda asaletin rengidir. 

Renklerin insanlar üzerindeki etkileri de oldukça fazladır. Bu yüzden logo tasarlanırken kimliğin nerede kullanılacağı, teknik olan özellikleri düşünülerek her alanda kullanılabileceği hesaplanmalıdır. Kurumsal kimlik sektörde adınızı duyurmaya yarayan kurum imzasıdır. Bu sebeple vermek istediğiniz mesajın karşı tarafın kurumla ilgili bilgi almasını sağlamasına özen göstermelisiniz. Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarını güvenilir yerlerde yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde güvenilir olmayan ellerden çıkan kimlik tasarımı kurumunuzu yanlış anlatarak imajınızı zedeleyebilir. Kurumunuzun imajını bu tür bir olayla zedelememek için uzman kişilerden yardım almanız gerekir. Teknik kadrosu iyi olan bir ekip seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çalışacağınız ekibin çalışma aşamalarını hangi sırayla gerçekleştirdiğini görmeniz, sizin kimliği kaç gün içerisinde alacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Genelde çalışma süresi 7 ile 15 gün arasındadır.

Kurumsal Kimliğin Faydaları:

·        Özgün çalışmalar ile akılda kalıcılık sağlanır.

·        Müşterilere güven vermek esas amaçtır.

·        Şirket için itibar sağlanır.

·        Firmanın işine gösterdiği önemi yansıtır.

Bütün bunlar göz önünde bulundurularak sizi diğer firmalardan ayıran, akılda kalıcı, güvenilir bir tasarıma kavuşmak için işinde uzman kişilerden yardım almalısınız. İşinde uzman kişiler size istekleriniz doğrultusunda en doğru tasarımı sunacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.