X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Responsive Tasarım Getirdiği Kolaylıklar

Hızla gelişen internet dünyası insan hayatına kolaylıkları da beraber getirmektedir. Bilgiye erişim hızındaki artış ve birçok işlerin bu dünyadan yapılması sayesinde zamandan da tasarruf sağlanmaktadır. Bundan dolayı birçok kurum ve kuruluş internetin getirdiği yeniliklerden faydalanmaya başlamıştır. Ürünlerini veya hizmetlerini internet ortamında müşterilerine ulaştırmaya başlamışlar ve bu sayede kar marjlarını üst seviyelere çıkarmayı başarmışlardır. Peki internet dünyası içerisinde başarı olmak için ne gibi adımlar atılmalıdır. Görsel düzeyi yüksek profesyonel bir web sitenizin mutlaka olması gerekir. Eğer e ticaret kapsamında hizmet veriyorsanız ürünlerinizin görsellerinin net ve anlaşılır olması gerekir. İnternet dünyasında başarı olmak için günümüzde kullanılan akıllı telefonlar ve tabletlerin kullanım oranlarının yüksek olmasından dolayı responsive tasarım özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu tarz tasarıma sahip olanlar bir adım önde başlamaktadırlar.

Responsive Tasarım Nedir

Kelime anlamı olarak duyarlı ve uyumlu anlamlarını taşımaktadır. 2010 yılında internet dünyasının içerisine giren bu tasarım işlerin daha kolay bir hale gelmesine neden olmuştur. Responsive tasarım cep telefonlarından veya tabletlerden internet sitesine giriş sağlandığında sitenin cep telefonu veya tablete hemen uyumlu hale gelmesine yardımcı olur. Siz bilgisayarda bir site görüntülediğinizde sitenin her ayrıntısını her görselini kolayca görebilirsiniz. Aynı şekilde cep telefonundan giriş yaptığınızda aynı siteyi gezmek ve görselleri görmek zor olacaktır. Ancak Responsive tasarıma sahip bir site ise anlaşılır ve net olarak cep telefonundan veya tabletten rahatça görülebilecektir. Sitenin yazıları görselleri, bu sayede ekrana tam oturur. Kullanıcıya da kolaylık sağlar.

Responsive Tasarımın Getirdiği Kolaylıklar Nelerdir

·        Responsive tasarım sayesinde web siteniz cep telefonlarından ve tabletlerden net bir şekilde görünür.

·        Kullanım kolaylığı sağlar.

·        Menüler arası geçişlerin rahat yapılmasını sağlar.

·        Her çözünürlük için ayrı bir web sitesi tasarlamak yerine sadece responsive tasarım yeterli olmaktadır.

·        Arama motorlarında aramanızı daha hızlı kolay bulunmasını sağlar.

·        Birden fazla web sitesi oluşturmak yerine, daha az bir maliyet ile web tasarımına sahip olabilme imkanınız bulunmaktadır.

Günümüzde birçok internet kullanıcı cep telefonundan veya tablet üzerinden internete giriş yapmaktadır. Bunun için sitenizin bu mobil uygulamalara uyumluluk içerisinde olması gerekir. Bu açıdan ele alındığında ve istediğiniz hedeflere ulaşmanızda Responsive tasarım size yardımcı olacak ve mobil uyumluluğu ile kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır. Bu tasarımda fontlar ve imajlar alt alta gelir ve kullanıcının zoom yapmasına gerek kalmadan sade bir şekilde okunmasını kolaylaştırır. Kullanım kolaylığı getirmesi sayesinde web sitenize giriş sayısında da artış yaşanacaktır. Ayrıca size maliyet açısından da tasarruf sağlamaktadır.

Bu tasarıma sahip olmayan sisteler cep telefonundan veya tablet üzerinden girildiğinde küçük fontlar ve görseller çıkacaktır. Kullanıcı istediği bilgiye ulaşmak istediğinde ekranı kaydırmak ve zoom yapmak zorunda kalacaktır. Bu durumda kullanıcı sıkacak ve belki bir daha sitenize bu yoldan girmek istemeyecektir. Ancak teknolojik olarak adlandırılan bu yenilik ile ve herkesin akıllı telefonları kullandığı bir dönemde bu tasarıma sahip olmak önem taşır. Kar marjınızı arttırabileceğiniz gibi web sitenizin popülerliğini de üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Web sitenizi mobil uyumlu hale gelmesini sağlayan bu tasarım işlerinizin daha da kolaylaşmasını sağlamaktadır. 

Bu tasarım belirli ara yüz kodlama dili ile yapılmaktadır. Sağlıklı bir kodlama sonucu web siteniz bu tasarıma sahip olabilmektedir. Bundan dolayı bu ayrıntıya önem vererek profesyonel destek almalı ve web sitenizin tasarımını bu şekilde değiştirmelisiniz. Bu sayede internet dünyası içerisinde her zaman üst seviyelerde yer alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.