X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Gaziantep Web Yazılım Firmamızda Responsive Tasarım Hizmetleri

Web tasarım alanında birçok çalışma yapan firmamız android telefonların kullanımının artmasıyla mobil sitelerinde kullanımının artmasını fark etmiştir. Bu sebeple mobil tasarımlar üzerinde de önemli çalışmalar yapmaktadır.  Girilen sitenin her cihaza uyumlu bir şekilde görüntülenmesi için responsive tasarım konusunda çalışmalar yapılmıştır. Her yenilik takip edilerek, son teknolojiler eşliğinde sizlere her daim iyi bir hizmet vererek işlerinizde kolaylıklar sağlamaktayız.


Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Gelişen teknoloji ile internet ortamının yaygın olarak kullanılması web sitelerine olan ilgiyi de açılmıştır web sitesi yeni iletişim platformu haline gelmiş ve internet üzerinde sizi temsil etmektedir. Bu yüzden web sitenizin tasarımı sizleri en iyi şekilde anlatabilmelidir. İş dünyası firmalar hakkında ilk fikirlere sahip olmak için internete başvurmaktadırlar. Bu anlamda sitenizin sizi tam anlamıyla yansıtması gerekmektedir. Bunun için web sitesi tasarımları her geçen gün önemini artırmaktadır.  responsive tasarım bu alanda başvurulan tasarımlardan bir tanesidir.

Responsive Tasarım Nedir?

Bilgisayar tablet ve mobil cihazların ekran çözünürlüğü ilgilerine göre duyarlı davranan kullanıcıya cihaz ve çözünürlük bağımsız olarak her yerde rahat bir gezinme ortamı sağlayan ve tasarımlarının adıdır. Son zamanlarda mobil, tablet cihazların fazlasıyla etkin kullanılması responsive web tasarımına olan ihtiyacı arttırmaktadır. Responsive tasarım internete bilgisayar, mobile ve tablet cihazlardan hangisi ile girildiğini algılayarak içinde bulunan resim, menü, yazı ve diğer elementlerin boyutlarını otomatikman ayarlamaktadır. Böylelikle kullanıcısına kolay kullanabilirlik ve istediği sayfaya hızlı bir şekilde ulaşabilme imkanı vermektedir. Arama motorları ise gün geçtikçe responsive web tasarımına daha çok önem vermektedir

Responsive Web Tasarımın Faydaları Nelerdir?

Kolay Kullanım

Responsive web tasarımın en büyük faydası kolay kullanımıdır. Responsive tasarım ile kullanıcı ekranı büyütmeden sadece aşağı ve yukarı parmak hareketleriyle gezilebilmektedir. Kolay bakım her bir çözünürlük için farklı bir site tasarımı yaptırmanın yerine, oluşturulan tek bir responsive web tasarımı ile sadece bir domain altında bütün cihaz çözünürlüklerine hizmet verebilirsiniz. Bu sayede web sitesinin bakımı da sizler için daha kolay olacaktır.

 Arama Motoru Optimizasyonu

 Responsive web tasarımı ile sitenize değer katarak arama motorlarının istediği yapıya kavuşmasını sağlayabilirsiniz sitenin URL yapısının değişmemesi arama motorları tarafından bulunmanızı daha hızlı gerçekleştirecektir.

 Düşük maliyet

Birden fazla site oluşturmak yerine responsive tasarım sayesinde daha az bir maliyet ödeyerek bir web tasarımına sahip olabilirsiniz.  Dolayısıyla bu sayede domain, hosting gibi ekstra maliyetleri yok etmiş olursunuz.

Responsive Web Tasarımları Hangi Dillerle Oluşturulur?

Responsive web tasarımları HTML5 ve CSS3 ara yüz kodlama dilleri ile oluşturulmaktadır. İleri düzeyde bilgi gerektiren bu çalışmaların yapılması için sağlıklı ve özenli bir kodlama çalışması yapılmalıdır. Ayrıca tüm tarayıcılar için kontrollerin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Bu Çerçevede Sizlerle Gaziantep Web Tasarım Firmamızı Değerlendirelim

Firmamız yukarıda bahsettiğimiz bütün konuları içermektedir. Gerek web tasarımı gerekse yazılımları konusunda sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra sizlerin istekleri doğrultusunda, memnuniyetiniz konusunda gerekli tüm işlemleri yapmaktadır.  Ayrıca firmamız responsive web tasarım ve SEO arasındaki ilişkiyi göz önünde bulundurarak responsive tasarımlarını bu doğrultuda yapmaktadır. Çünkü SEO ziyaretçi oranına eşdeğerdir. Ziyaretçi oranı ise iyi bir şekilde yapılan responsive ve tasarım ile büyük ölçüde artacaktır. Responsive tasarım ile anlaşılması kolay, karışık olmayan bir site tasarladığınız takdirde başarı ve olumlu sonuçlar kaçınılmaz olacaktır. Bu doğrultuda tercih edeceğiniz adres Gaziantep Web Tasarım Firmamız olacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.