X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!


Uzun zamandır tüm internet sektörünün ve bu sektörde kendine yer edinen her insanın ağzında bir seo ya da seo optimizasyonu dolaşıp dolaşıp gidiyor, bugün yazımızda siz değerli müşterilerimize ve okurlarımıza seo'nun ne anlama geldiğini açıklayacağız. SEO İngilizce kelime anlamının tam açılımı  Search Engine Optimizasyon  (türkçedeki karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonudur) kelimesinin kısaltmasıdır. Günümüz internet sitelerinin ve sektörde yer edinmek isteyen şirketlerin en büyük silahları SEO, internet sitelerinin arama motorlarında ( google, yahoo, bing, ask vs) üst sıralarda çıkmasına yönelik bir takım değişik algoritmalarla yapılan çalışmalar silsilesidir.

İnternet sitelerine arama moturu optimizasyonu (SEO) çalışması yapılarak, internet sitesinin içeriğine ve hitap ettiği sektöre yönelik daha fazla kullanıcı ve hedef kitleye ulaşması sağlamak amaçlanmaktadır. Günümüzde sadece internet sitesinin ileri teknolojilerle ve  iyi tasarlanmış olması ya da çok iyi özgün içeriklerle doldurulması daha fazla kullanıcıya erişebileceği anlamını taşımamaktadır. İnternet kullanıcıları edinmek istedikleri bilgiye erişebilmek amacıyla Google gibi bir çok büyük arama motorunu kullanmaktadırlar. Bu konuda asıl önemli olan aynı sektöre hitap eden ya da aynı hizmeti veren birbirine yakın içeriklere sahip internet sitelerinden hangilerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alacağıdır.

Büyük arama motorları internet sitelerini sıralamak yani bir sıraya koymak için bir takım ileri derece algoritmalar kullanırlar.  Bu kelimeden anlatmak istediğimiz asıl can alıcı nokta arama motorlarının sıralamaları kesinlikle ve kesinlikle bir rastgele (random) sıralaması ile sonuçlanan bir sıralama olmamasıdır.  Bir çok internet kullanıcısı aradığı kelimede çıkan sonuçların neticesini için ikinci sayfalara veyahut daha ileri saylara bakmak için geçmemektedir. Bu sebeplerden ötürü  bir internet sitesi  yöneticisi internet sitesinin sitesinin ilk sayfada hatta birinci sırada yer almasını ister ve bunun için bir çok emek ve mesai harcar. Bunun en çok isteyen kişi ve kuruluşlar arasında kurumsal ve ticari amaçlı internet siteleri arasında kıyasıya bir bir SEO yarışı yani çalışması var demek içten bile değildir.

Kendi çalıştığınız sektörde veyahut hedeflediğiniz bir sektörde SEO çalışması için yapılacak tüm işlemler en ufak detayından en büyük detayına kadar çok önemli ve önemli olduğu kadar hedefiniz içinde kıymetlidir. SEO konusunda belli başla yapı taşları da yok değildir, bunların başında sektöre hitap eden en doğru alan adının yani internet sitesinin isminin (domain, alan adı) seçimi gelmektedir.  Diğer bir husus ise internet sitesinin tasarım aşamasında kodlanmasına kadar tüm bu işlemlerin arama motorlarına uyumu içinde sağlam ve temel bilgiler ile yoğrulmuş yeni algoritmalar çerçevesi içerisinde yapılmasıdır diyebiliriz. Siz değerli okurlarımızda kısada olsa SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu konusunda bilgilendirmek istedik , sizlerde arama motoru optimizasyonu konusunda sektörde hedeflediğiniz hedef kelimelerde daha üst sıralara çıkmak isterseniz bizlerden profesyonel destek ve hizmet alabilirsiniz, sizleri bilgilendirmekten ve hizmet vermekten onu duyarız ve aramanızı bekleriz.  0850 346 68 79

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.