X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

SEO yani Search Engine Optimization’nın kısaltması,yani Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik düzenlemelerdir. Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken matematiksel hesaplar yaparak değerlendirme yapmaktadır. Bu yüzden SEO yapan firmalar; yapmış oldukları web sitelerini bu kriterlere uygun şekilde oluştururlar. SEO, sitelerin kendi imkânlarıyla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. SEO hizmetinin asıl amacı ise Google sıralamada en üst sıralara ulaşmaktır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO işlemi yapılırken en önemli konulardan biri Arama Botlarına uygunluktur. SEO onun en temelözelliklerinden biri olduğu için SEO hizmetinden yararlanırken dikkat etmemiz gereken bir kondur.

Arama Botlarına Uygunluk: Sitenizin, Google aracılığıyla kolay taranıyor olması çok önemli bir faktördür. Bunun için yapılması gerekenler,

·       Sitenizin kod yapısını çok iyi oluşturulması gerekmektedir.

·       Sitenizin hızını yüksek olası gerekir çünkü özellikle açılış ve gezinme esnasında Google botları yavaş gördükleri sayfalarda çok fazla zaman harcamazlar. Sitenizin hızı ne kadar fazlaysa, taranma ve indekslenme oranlarınızda o oranda artacaktır.

·       Şifreleme yaparak Google botlarının siteye girişini engellenmemesi gerekmektedir aksi takdirde siteniz değerlendirme sırasına giremez.

·       Kurallara uyan bir site haritası oluşturmalı ve sitenizi web yöneticisi araçlarına tanıtılması gerekmektedir.

·       Sitenizde olabildiğince inline javascript ve inline Css kodlarına yer verilmesi gerekir.

·       404 ve 301 gibi yönlendirmeleri olabildiğince iyi ayarlanmalıdır.

·       Sitenizin mobil cihazlar tarafından kullanılabilirliğini iyi ve kolay olarak tasarlanmalıdır.

 

SEO Yaptırmanın Faydası Nelerdir?

 

Doğru bir çalışmayla birlikte yükselen potansiyel müşterileriniz ve satışlarınız aynı oranda yükselişe geçecektir. Google optimizasyon ve Adwords reklam konusunda çok etkili araçlardır. Google SEO veya Google Adwords reklamları dışında neredeyse hiçbir reklam size hızlı bir geri dönüş yapmaz. En önemlisi Google aramalarında açılan ilk sayfa bulunmak, neredeyse her site sahibinin istediği bir özelliktir.


Siteniz için bir  SEO hizmeti almak, sitenizi arama motorları dostu yapabilir ve sitenizin yükselişe geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus çalışacağınız firmanın daha önceki referanslarının iyi ve müşteri memnuniyetinin yüksek olmasıdır.


 

SEO Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

 

İnternetten sizin bulduğunuz veya sizi bulan SEO hizmeti için anlaştığınız şirketin Google la ilgili yapmış olduğu ilk sayfa referansları da çok önemli bir husustur. Bu referansların gerçek olup olmadığını onaylatmak gerekmektedir.

·       SEO Hizmeti almaya karar verdiğiniz kendi sitelerinin en düşük 5’le 10 arasında dikkat çeken kilit kelimelerin Google da ilk sayfada olup olmadıkları da oldukça önemli ikinci konudur.

·       Google’da ilk başlarda olacağınızın garantisini veren şirketlerden sözleşme bir nüshasını isteyerek sitenizin danışmanına veya bir avukata sormanızda da fayda vardır.


 SEO ‘da şirketle ilgili olan gerekli sözcüklere bastırmaktansa sitenizin nasıl aranacağını göz önüne almak ve farklı sözcükler türeterek popüler olmak en uzun süreli yükselme getirecek bir faktördür.
 Google’ın oldukça önemli ve etkili bir satış aracı olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır; SEO ve Adwords Reklamları, kişisel ve tüzel olarak en kısa zamanda kullanıcı bulma kolaylığı sağlayan en etkili çözümdür. SEO şirketi, sitenize kazandırdığı değerin yanında hatalı uygulamalarla zararda uğratabilir. SEO seçiminin doğru yapılmasıysa sitenizin popülerliğini artırır; hatalı bir seçim ise sitenizi aramalardan ve arşivlerden kaldırabilir.

Bu sebeple SEO seçimi yaparken çok iyi düşünmeli ve en doğru kararı vermelisiniz. 
Unutulmaması gereken en önemli husus, doğal analizlerden gelen müşteriler hem sitenizin bilinebilirliğinizi hem de yapmış olduğunuz satışları, düşündüğünüzden çok daha fazla arttıracaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.